Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Europejskie Dni Dziedzictwa-spotkanie z przedszkolakami

Wrzesień jest miesiącem, kiedy obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku hasło przewodnie brzmi: Dziedzictwo - źródło tożsamości.

W ramach organizacji XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa dnia 24 września 2014 roku uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki po raz kolejny przygotowały spotkanie z przedszkolakami pod hasłem POCZYTAJ MI! Tym razem tematem przewodnim były tradycje, zwyczaje i rytuały związane z wodą (śmigus-dyngus, topienie Marzanny, puszczanie wianków na wodzie w noc świętojańską, a nawet ice bucket challenge). Pięciolatki z przedszkola PLUSZAKI usłyszały w wykonaniu uczennic bajkę i wiersze. Dowiedziały się, jakie są korzenie obrzędów i zwyczajów oraz oglądały obrazy przedstawiające rytuały związane z wodą. Na zakończenie zajęć w grupach przygotowały znaki zachęcające do oszczędzania wody. Były bańki mydlane, dyplomy i lizaki.

Warto podkreślić fakt, że to uczniowie wyszli z inicjatywą edukacji czytelniczej dzieci przedszkolnych. Dostrzegając wielką potrzebę głośnego czytania dzieciom, propagowania efektywnego spędzania czasu z najmłodszymi oraz przekazywania w ten sposób ważnych treści pedagogicznych przygotowują zajęcia dla w grupy przedszkolnej. Zajęcia odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.

Spotkanie prowadziły Ola Pabich i Ola Wiśniewska i Kamila Stefanek z kl. IV Zk pod kierunkiem pani Izabelli Galuby-Bryi.

Iza
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl