Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Sport

ROK SZKOLNY 2018/2019

FINAŁ REJONU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Dnia 13.11.2018 r odbył się Finał Rejonu w tenisie stołowym dziewcząt. W zawodach brało udział osiem zespołów z Kalisza, Ostrzeszowa, Krotoszyna, Pleszewa i Marszewa.  Nasza reprezentacja w składzie Patrycja Czerniejewska, Karolina Jaszczak i Dagmara Dziatkiewicz zajęły w turnieju III miejsce. W pierwszym spotkaniu dziewczęta uległy rywalkom (późniejszym zwyciężczyniom) z I LO Krotoszyn 3 : 1, by w następnym gładko pokonać koleżanki z  ZS  nr 1 z Ostrzeszowa 3 : 0. W trzecim meczu doszło do pojedynku z zawodniczkami z II LO Kalisz, którym nie dały szans i zwycięstwo 3 : 0  zapewniło nam wejście do pierwszej czwórki. Kolejny mecz zapowiadał się emocjonująco, bowiem zwycięstwo dawało awans do Finału Wojewódzkiego. Jednak nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z SZ nr 2 z Ostrzeszowa, którym uległy 1 : 3. Pozostała walka o brązowy medal z koleżankami z Pleszewa. Mecz był bardzo zacięty i po pierwszych dwóch meczach  był remis. Następnie wygrałyśmy debla, ale Patrycja niestety przegrała i ponownie był remis 2 : 2.    Wszystko było w rękach Karoliny, która gładko pokonała swoją rywalkę  i  rywalizacja zakończyła się zasłużonym zwycięstwem 3 : 2 . Gratulujemy sukcesu . Opiekunem drużyny była Izabela Paluszczak.

MISTRZOSTWA KALISZA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Tradycyjnie w listopadzie piłkarze rozpoczęli zmagania w turnieju halowej piłki nożnej. Nasza reprezentacja wzięła udział w turnieju organizowanym w Zespole Szkół Samochodowych, który odbył się 6 listopada. Zmagania toczyły się 4 grupach w których występowały po trzy drużyny. ZSE oprócz gospodarzy turnieju, za rywala miał IVLO. I to właśnie drużyna z Paderewskiego okazała się najlepsza w naszej grupie, pokonując naszą ekipę 1:0, choć wynik mógł być całkowicie inny. Mieliśmy co najmniej kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale świetnie spisywał się bramkarz rywala. W drugim naszym pojedynku zremisowaliśmy z ZSS 2:2.Jeden punkt, który zdobyliśmy w turnieju nie pozwolił jednak na wejście do ścisłego finału w którym zagrają zwycięscy czterech grup. Nasz zespół wystąpił w składzie: Adam Stefaniak oraz Daniel Dryka, Krzysztof Olejnik, Alan Mielcarek, Krzysztof Pilarski, Krystian Pawelec, Kamil Stach, Wiktor Babiarczyk I Łukasz Bończyk. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.

II SZKOLNY TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH ZSE

W tym roku szkolnym, w naszej szkole po raz drugi zorganizowana została propozycja dla klas o profilu prawno-policyjnym. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, prawa oraz edukacji dla bezpieczeństwa zorganizował II Turniej Klas Mundurowych, który składał się z dwóch etapów. W pierwszym, teoretycznym, reprezentacje poszczególnych klas, zmagały się z pytaniami z zakresu prawa, udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa oraz bezpieczeństwa, a także z historii. Dziękujemy za pomoc p.Natalii Dąbrowskiej, p.Piotrowi Borkowskiemu oraz p.Jerzemu Nowakowi, za przygotowanie części teoretycznej, a zespołowi nauczycieli WF za przeprowadzenie części praktycznej, którą był sprawnościowy tor przeszkód.

Oto wyniki II Turnieju Klas Mundurowych ZSE:

Dziewczęta:

1. IIIA 30(teoria)+28(praktyka)= 58pkt

2. IVC 24+30+54

3. IA 29+18=57

4. IIIB 20+24= 44

5. IB 24+20=44

6. IC 17+26=43

7. IIB 27+16=43

8. IIC 19+22=41

9. IIA 19+14=33

Chłopcy

1. IIIB 25+26=51

2. IIIC 26+24=50

3. IC 20+28=48

4. IIIA 17+30=47

5. IB 23+22=45

6. IA 25+20=45

7. IIB 25+16=41

8. IIC 19+18=37

9. IIA 21+14=35

W przypadku równej liczby punktów, o wyższym miejscu decydował wynik toru przeszkód.

Wszystkim gratulujemy sportowej rywalizacji i dziękujemy za udział. Laureaci zostaną nagrodzeni na akademii. 

MISTRZOSTWA KALISZA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

25 października odbyły się Mistrzostwa Kalisza Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów dziewcząt i 9 zespołów chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Czerniejewska, Karolina Jaszczak, Dagmara Dziatkiewicz, Adrian Bijak, Krzysztof Olejnik i Filip Rosiński. W związku z ubiegłorocznym zwycięstwem dziewczęta z automatu weszły do pierwszej czwórki i rywalizowały z koleżankami z V LO.  Nasze reprezentantki rozgromiły swoje przeciwniczki 3 : 0  oddając w poszczególnych setach od 2 do 8 punktów , a w całym meczu 1 seta.  Tym sposobem awansowały do finału i otworzyła się szansa na obronę tytułu mistrzowskiego. Mecz o I miejsce z rywalkami z II LO był bardzo emocjonujący. Karolina uległa 0 : 3, ale Patrycja nie dała szans przeciwniczce  i wyrównała w setach 1 : 1. Gra deblowa była godna wagi finału. W setach walczono na przewagi i wygrałyśmy 3 : 1. O zwycięstwie zadecydował czwarty mecz, który Patrycja wygrała 3 : 1. Tym sposobem dziewczęta zdobyły szósty raz z rzędu tytuł Mistrzyń Kalisza i awansowały do Finału Rejonu.  Świetnie spisali się panowie. Co prawda ulegli kolegom z ZSP 2 1 :3, ale należy zauważyć , że to ubiegłoroczni i tegoroczni zwycięzcy.   I tu pojawiła się szansa obrony brązowego medalu  z uczniami III LO. W pierwszym meczu Krzysztof przegrał 0 : 3, a Adrian zwyciężył i wyrównał wynik spotkania. Tak jak u dziewcząt bardzo ważna była gra deblowa, która zakończyła się wynikiem 3 : 1 dla naszych chłopaków. Przysłowiową kropkę nad i postawił Adrian nie dając szans swojemu rywalowi rozgramiając go 3 : 0, co dało wygraną i po raz trzeci brązowy medal.  Gratulujemy naszym medalistom i czekamy na sukces dziewcząt w Fiale Rejonu.

MISTRZOSTWA KALISZA W BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dobra passa naszych sportowców trwa nadal. Tym razem reprezentacja dziewcząt zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwa Kalisza w Badmintonie. Rozgrywki odbywały się 23.10.2018 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu. Nasze zawodniczki rywalizowały w grupie złożonej z trzech zespołów, w której każdy grał z każdym. W swoim pierwszym pojedynku zagraliśmy z IIILO. Z tym przeciwnikiem poradziliśmy sobie gładko, w trzech pojedynkach wygrywając wszystkie sety. Grę singlową wygrywały Julia Graczyk i Klaudia Chwiłkowska, a wspólnie okazały się lepsze w grze deblowej. Bezpośrednio po tym spotkaniu nasze panie rywalizowały z gospodyniami z I LO. Niestety, faworyzowane rywalki okazały się lepsze. Jedyny pojedynek wygrała Julia Graczyk. Uzyskane  wyniki pozwoliły na grę o 3 miejsce z zespołem, który zajął drugie miejsce w drugiej grupie. Tym zespołem okazała się druga drużyna I LO. Pojedynek ten wygraliśmy 3-1. Oba swoje pojedynki wygrała Julia, a także wygraliśmy grę deblową. Dzięki temu zajęliśmy 3 miejsce wśród szkół ponadpodstawowych w Kaliszu  !!! W naszym zespole rezerwową była Sandra Marcinkowska. W mistrzostwach rywalizowali także nasi chłopcy. Schemat gry był identyczny. Nasza reprezentacja w swojej grupie dwukrotnie uległa starszym rywalom. A byli nimi zawodnicy II LO, którzy wygrali z nami 3-0 oraz panowie z I LO, którzy pokonali nas 3-1. Swój pojedynek wygrał Tomasz Kozica. Wspólnie  z nim grali Kacper Kasprzak oraz Jakub Bednarek. Tym samym zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 5 - 6. Opiekunem obu drużyn był Wojciech Kwieciński.

Turniej Dziewcząt 

ZSE - IIILO 3-0

ZSE - ILO I 1-3

mecz o 3 miejsce

ZSE - ILO II 3-1

Turniej Chłopców

ZSE - IILO 0-3

ZSE - ILO 1-3

MISTRZOSTWA KALISZA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Fantastycznie zaprezentowała się nasza żeńska sztafeta podczas Mistrzostw Kalisza w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 10 października 2018 r w Parku Miejskim w Kaliszu. Mieszanka rutyny z młodością ( sztafeta składała się z uczennic klas I, II, III i IV) dała piorunujący efekt w postaci srebrnego medalu. W sztafecie startowało dziesięć ekonomistek i każda z nich miała do pokonania dystans około 800 metrów. Nasze panie biegnąc w składzie; Aleksandra Dopierała, Natalia Płuciennik, Klaudia Stoicka, Klaudia Chwiłkowska, Magdalena Sochocka, Amelia Ignaszak, Oliwia Skowrońska, Kinga Grabowska, Karolina Jaszczak i Karolina Pertkiewicz od początku biegu trzymały się w czołówce stawki. Każda z pań dając z siebie wszystko dołożyła swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Po zeszłorocznym trzecim miejscu w tych zawodach srebro smakowało naszym zawodniczkom jeszcze bardziej. Nasze dziewczęta musiały uznać wyższość tylko biegaczek z II LO. Szkoda, że organizatorzy nie zdecydowali się na wyłonienie najładniejszej sztafety, bo wtedy nasze srebełka zasiadłyby na stopniu podium z numerem 1. Rezerwowymi w naszej drużynie były Zuzanna Stasiak, Sandra Spalona oraz Patrycja Czerniejewska, która była jednocześnie biegającym fotoreporterem. W zawodach startowała również nasz męska sztafeta. Nasi panowie tak ucieszyli się z medalu ekonomistek, które startowały przed nimi, że stwierdzili, iż trochę medali trzeba zostawić innym startującym szkołom. Tym samym mimo ambicji i walki uplasowali się na siódmym miejscu. Każdy z dziesięciu zawodników sztafety miał do przebiegnięcia dystans około 1000 metrów. Ekonomiści biegli w składzie: Wacław Smolczyński, Jakub Stasik, Wiktor Babiarczyk, Łukasz Bończyk, Krystian Pawelec, Kacper Kasprzak, Patryk Świderski, Kamil Stach, Wojciech Kałużny oraz Alan Mielcarek. Rezerwowymi byli: Krzysztof Pilarski i Jakub Czajkowski. Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantkom i reprezentantom za serce do walki, ambicję i chęć uzyskania jak najlepszego wyniku. Naszym medalistkom serdecznie gratulujemy sukcesu, a wyrozumiałym dla rywali chłopcom szepczemy – sami wiecie, że w sporcie nie zawsze się wygrywa i trzeba dać szansę innym. Opiekunami i kibicami naszych sportowców byli Wojciech Kwieciński i Cezary Rudowicz.

OTWARTE MISTRZOSTWA KALISZA W LA

Dnia 4 października 2018 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Kalisza w Lekkiej Atletyce. Na stadionie miejskim zebrali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Kalisza Pan Grzegorz Sapiński. Otwarta formuła  pozwoliła na udział uczniów z Kępna, Pleszewa, Żerkowa i Ostrzeszowa.  Wśród biorących udział w zawodach naszych uczniów największy sukces odniosły Kinga Grabowska, zajmując III miejsce w biegu na 400 m i  Katarzyna Kaleta, która po  zakwalifikowaniu się do finału w biegu na 100 m uplasowała się na VIII miejscu. Startowali również; Kuba Bruś, Krystian Pawelec, Alan Mielcarek na 1500 m, Wiktor Babiarczyk, Mateusz Kliszewski, Krzysztof Miler, Aleksandra Dopierała, Natalia Kulawiak na 400 m oraz Kacper Krysiak, Szymon Nowicki, Dagmara Dziatkiewicz i Wiktoria Błaszczyk w biegu na 100 m. Gratulujemy uczestnikom i czekamy na dalsze sukcesy.

COPERNICUS CUP 8.10.2018

Wspaniale spisała się nasza damsko-męska reprezentacja piłkarska w Turnieju Copernicus Cup zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Rozgrywki odbyły się 8 października 2018 r na boisku szkolnym organizatora imprezy i uczestniczyło w nich 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy grup zagrali w finale turnieju. Każda z drużyn liczyła 10 zawodników w tym minimum cztery panie, a w każdy pojedynku na boisku grały dwie dziewczyny i dwóch chłopców plus bramkarz. Mecze trwały 10 minut. Pierwszym rywalem grupowy naszej ekipy była kadra Zespołu Szkół Samochodowych, którą pokonaliśmy gładko 4:0 po dwóch bramkach Krystiana Pawelca i po jednej Oliwii Skowrońskiej i Wacka Smolczyńskiego. Drugi mecz z gospodarzami turnieju III LO zakończył się również zdecydowanym i wysokim zwycięstwem naszej ekipy. Tym razem jedną bramkę strzeliła Patrycja Czerniejewska, a dwie dorzucił Krystian Pawelec i pojedynek zakończył się wynikiem 3:0. W obu tych spotkaniach nasza drużyna wykazała się dojrzałością i mądrością w grze, a kolektyw stworzony przez  nasze panie i naszych panów funkcjonował idealnie. W meczu o I miejsce w turnieju zagraliśmy z teamem II LO. Pojedynek toczył się pod dyktando ekonomistów, którzy stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Nie udało się jednak zdobyć bramki w podstawowym czasie gry i o zdobyciu pucharu miały zadecydować rzuty karne. Strzelali je na przemian zawodnicy i zawodniczki obu drużyn. Patrtycja Czerniejewska, Oliwia Skowrońska, Krystian Pawelec i Alan Mielcarek strzelali precyzyjnie i nie dali szans obrony bramkarzowi rywali. Natomiast nasz bramkarz Adam Stefaniak obronił strzał zawodniczki drużyny przeciwnej i tym samym wygraliśmy spotkanie 4:3 co jednocześnie zapewniło nam sukces w całym turnieju. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Patrycja Czerniejewska. Gratulujemy pięknej dla oka i skutecznej gry naszej złotej drużynie, która zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się na tym turnieju. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła ekipa ZSP 2, która w meczu o III miejsce pokonał ZSS 1:0. Pozostałe miejsca zajęły IV LO oraz pierwsza i druga druzyna gospodarzy. Skład naszej drużyny; Patrycja Czerniejewska, Oliwia Skowrońska, Aleksandra Gibus, Karolina Jaszczak, Krystian Pawelec, Alan Mielcarek, Wacław Smolczynski, Krzysztof Pilarski, Wiktor Babiarczyk, Adam Stefaniak oraz rezerwowi Weronika Przybył i Łukasz Bończyk. Opiekę sprawował Cezary Rudowicz.

XXXVIII BIEG PTOLEMEUSZA

Kinga Grabowska z klasy IV C na najwyższym stopniu podium. Podobnie jak w dwóch ostatnich latach nasza uczennica okazała się najlepsza podczas XXXVIII Biegu Ptolemeusza rozegranego 7 października 2018 r w kategorii dziewcząt rocznik 1999 - 2002 na dystansie 1500 metrów. Kinga tradycyjnie kontrolowała przebieg biegu i zostawiając z tyłu rywalki samotnie przekroczyła linię mety. Gratulujemy Kindze i razem z nią cieszymy się z kolejnego sukcesu.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 1.10.2018 r na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 17 panów i 9 pań. Ci pierwsi rozpoczęli zmagania od systemu pucharowego, a następnie w II rundzie rywalizowali w grupach. Do finału dotarło czterech zawodników, którzy rozegrali pojedynki każdy z każdym wyłaniając w ten sposób mistrza szkoły. Płeć piękna natomiast zarówno w I jak i w II rundzie rywalizowała w grupach z których ostatecznie do półfinału awansowały cztery zawodniczki. Zwyciężczynie meczów półfinałowych awansowały do ścisłego finału, a pokonane rozegrały mecz o III miejsce. Pojedynki sędziowali sami uczniowie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, a wszystkie pojedynki w całym turnieju rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W wyniku rywalizacji mistrzynią szkoły została Karolina Jaszczak z klasy III B, która w finale pokonała Patrycję Czerniejewską z III A. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęła Dagmara Dziatkiewicz z II A, która w meczu o III miejsce pokonała Angelikę Musidlak z II B. Z reporterskiego obowiązku należy przypomnieć, że obie nasze finalistki Karolina i Patrycja to brązowe medalistki mistrzostw województwa w roku szkolnym 2017/2018. Filip Rosiński z klasy IV A to zdobywca tytułu mistrza szkoły wśród tenisistów. Drugie miejsce zajął Daniel Krzak z III C, trzecie Wacek Smolczyński z III A, a czwarte Andrzejak Jakub z I C. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za walkę, a najlepszym w turnieju odniesionego sukcesu. Szczegółowe wyniki w zakładce koła zainteresowań-sport.

R U N D A   I  ( SYSTEM GRUPOWY- dwie najlepsze z grupy  awansują do rundy II)

GRUPA A

CZERNIEJEWSKA P – SMUŚ A                 2:0

CZERNIEJEWSKA P – GRZELAK E          2:0 walkower

SMUŚ A – SOCHOCKA M                          2:0 walkower

CZERNIEJEWSKA P – SOCHOCKA M     2:0 walkower

SMUŚ A – GRZELAK E                               2:0 walkower

1. CZERNIEJEWSKA P

2. SMUŚ A 

GRUPA B

JASZCZAK K – CHWIŁKOWSKA K        2:0

MUSIDLAK A – SKAREWICZ K              2:0

JASZCZAK K – MUSIDLAK A                 2:0

CHWIŁKOWSKA K – SKAREWICZ        0:2  

JASZCZAK K – SKAREWICZ K              2:0

MUSIDLAK A – CHWIŁKOWSKA K      2:0

1.  JASZCZAK K         

2.  MUSIDLAK A                   

3. SKAREWICZ K             

4. CHWIŁKOWSKA K       

GRUPA C

SOBCZAK Z – BOROWICZ M                       2:0 walkower

DOBROWOLSKA K – DZIATKIEWICZ D   1:2

SOBCZAK Z – DOBROWOLSKA K              0:2

BOROWICZ M – DZIATKIEWICZ D            0:2 walkower

SOBCZAK Z – DZIATKIEWICZ D                0:2

BOROWICZ M – DOBROWOLSKA K          0:2 walkower

1. DZIATKIEWICZ D             

2. DOBROWOLSKA K             

3. SOBCZAK Z             

R U N D A   II  ( SYSTEM GRUPOWY- dwie najlepsze z grupy  awansują do półfinału)

GRUPA D

1.    1A – 2B CZERNIEJEWSKA P- MUSIDLAK A             2:1                

2.    1A – 2C  CZERNIEJEWSKA P- DOBROWOLSKA K  2:0            

3.    2C – 2B   DOBROWOLSKA K- MUSIDLAK A            0:2                                 

1.  CZERNIEJEWSKA P

2.  MUSIDLAK A                   

3.  DOBROWOLSKA K 

GRUPA E

1.    1B – 2A   JASZCZAK K- SMUŚ A                                2:0   

2.    1B – 1C   JASZCZAK K- DZIATKIEWICZ D              2:0                 

3.    2A – 1C    SMUŚ A- DZIATKIEWICZ D                      0:2             

1.  JASZCZAK K

2.  DZIATKIEWICZ D                

3. SMUŚ A              

PÓŁFINAŁY

 

 

1. I D – II E       CZERNIEJEWSKA P- DZIATKIEWICZ D   2:0                       

2. I E – II D      JASZCZAK K- MUSIDLAK A                       2:0              

 

MECZ O III MIEJSCE

 

P 1 – P 2              DZIATKIEWICZ D- MUSIDLAK A               2:1                      

 

FINAŁ

 

ZW 1 – ZW 2      CZERNIEJEWSKA P- JASZCZAK K             0:2

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

 

1. JASZCZAK K

 

2. CZERNIEJEWSKA P

 

3. DZIATKIEWICZ D

 

4. MUSIDLAK A                    

 

5 – 6. SMUŚ A, DOBROWOLSKA K               

 

7 – 9. SKAREWICZ K,  CHWIŁKOWSKA K,  SOBCZAK Z 

CHŁOPCY

R U N D A   I    ( SYSTEM PUCHAROWY-przegrany odpada z turnieju)

 

1.    BRUŚ K – SMOLCZYŃSKI W                  0:2 walkower

2.    PAWŁOWSKI T – MIELCAREK A         2:0

3.    MARCZAK M – ANTCZAK D           2:0

4.    OLEJNIK K – BABIARCZYK W         0:2 walkower

5.    PRZYBYŁ A – ROSIŃSKI F                1:2

6.    DURSKI J – STASIAK P                         2:0

7.    DURSKI K – MANHURA D           2:1

8.    BEDNAREK J – BOŃCZYK Ł            2:0

9.    KRZAK D – wolny los

10.RASZEWSKI P – KUCIŃSKI J          2:0 walkower

11.ANDRZEJAK J – PAWELEC K     2:0 walkower

 

ADRIAN BIJAK – wolny los, awans do II rundy.

R U N D A   II  ( SYSTEM GRUPOWY- najlepszy z każdej grupy  awansuje do finału)

GRUPA A

ZW. 1 – ZW. 2  SMOLCZYŃSKI W-    PAWŁOWSKI T   2:0 

ZW. 1 – ZW. 3  SMOLCZYŃSKI W-    MARCZAK M      2:0

ZW. 2 – ZW. 3  PAWŁOWSKI T-  MARCZAK M          2:1

1.  SMOLCZYŃSKI W 

2. PAWŁOWSKI T  

3. MARCZAK M

GRUPA B

ZW. 4 – ZW. 5 BABIARCZYK W- ROSIŃSKI F          0:2  

ZW. 4 – ZW. 6 BABIARCZYK W- DURSKI J              1:2

ZW. 5 – ZW. 6  ROSIŃSKI F- DURSKI J                         2:0

1. ROSIŃSKI F

2. DURSKI J

3. BABIARCZYK W

GRUPA C

ZW. 7 – ZW. 8   DURSKI K- BEDNAREK J                0:2

ZW. 7 – ZW. 9   DURSKI K- KRZAK D                       0:2

ZW. 8 – ZW. 9   BEDNAREK J- KRZAK D                 0:2

1. KRZAK D

2. BEDNAREK J

3. DURSKI K

GRUPA D

ZW. 10 – ZW. 11 RASZEWSKI P- ANDRZEJAK J   1:2  

1. ANDRZEJAK J

2. RASZEWSKI P

 

 

 

R U N D A   III – FINAŁ ( każdy z każdym)

 

1.    I A – I B SMOLCZYŃSKI W- ROSIŃSKI F        0:2   

2.    I C – I D KRZAK D-         ANDRZEJAK J                   2:1

3.    I A – I D SMOLCZYŃSKI W- ANDRZEJAK J   2:0   

4.    I B – I C ROSIŃSKI F- KRZAK D                       2:0

5.    I A – I C SMOLCZYŃSKI W- KRZAK D           1:2

I B – I D ROSIŃSKI F- ANDRZEJAK J              2:0


  

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

1. ROSIŃSKI F

 

2. KRZAK D

 

3. SMOLCZYŃSKI W 

 

4. ANDRZEJAK J

 

5 – 11 BABIARCZYK W, DURSKI J, DURSKI K, BEDNAREK J, PAWŁOWSKI T, MARCZAK M, RASZEWSKI P     

13 - 18 MIELCAREK A, ANTCZAK D, PRZYBYŁ A, STASIAK P, MANHURA D, BOŃCZYK Ł 

MAGDALENA SOCHOCKA Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI                            

Magdalena Sochocka uczennica klasy IV B wraz z koleżanką klubową z KTW Kalisz wywalczyła srebrny medal na X Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim. Dziewczęta rywalizowały w konkurencji dwójek podwójnych. Zmagania rozegrane zostały w Płocku, a sprinterski czempionat toczył się w ramach XXXV Memoriału Juliusza Kawieckiego. Najpierw zawodniczki KTW Kalisz wygrały swoją serię eliminacyjną, a w finale A finiszowały na doskonałym drugim miejscu, z czasem 1:27.98, sięgając po tytuł wicemistrzyń kraju. Do zwyciężczyń z AZS AWF Warszawa straciły 2,6 sekundy, natomiast w pokonanym polu pozostawiły bardziej doświadczone osady z Warszawy, Torunia i Płocka. Gratulujemy Magdzie i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

ROK SZKOLNY 2017/2018

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT

Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki plażowe na Finale Wojewódzkim, który odbył się 12.06.2018 we Wrześni. Nasze dziewczęta w składzie Patrycja Czerniejewska i Kaja Skarewicz oraz rezerwowa Aleksandra Wosiek zajęły miejsca VII-VIII w województwie wśród 16 najlepszych startujących drużyn. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim i każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W przypadku ewentualnego trzeciego seta rozgrywano go do 11 punktów. Dziewczęta w pierwszym meczu gładko pokonały konkurentki z LO Gostyń 2:0 w setach 15:7 i 15:8. Kolejny rywal okazał się już bardziej wymagający gdyż były nim zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego z Poznania. Kaja i Patrycja mimo ambitnej gry nie sprostały drużynie z Poznania i przegrały 0:2 w setach do 9 i 6. Bardzo pasjonujący okazał się trzeci mecz naszych pań z LO Września. Przeciwniczki to medalistki z ubiegłego roku. Jednak nasze plażowiczki dały z siebie co najlepsze i po trzecim secie w którym przegrywały już 10:7 doprowadziły do wyrównania, a następnie zdobyły decydujący punkt na wagę zwycięstwa. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 w setach 15:8, 4:15 i 11:10. Mecz z LO Słupca okazał się ostatnim dla naszych dziewcząt, które mimo walki i woli zwycięstwa zeszły z boiska pokonane 0:2 w setach do 9 i do 10. Ostatecznie nasz team został sklasyfikowany na miejscach VII-VIII. Dziękujemy dziewczętom za walkę, ambicję i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Należy dodać, że drużyna z LOMS Poznań zajęła w turnieju II, a LO Słupca III miejsce.Opiekunami Kaji, Patrycji i Oli byli pani Ania Borkowska i pan Cezary Rudowicz.

KALISKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

13 czerwca odbył się tradycyjny Kaliski Dzień Sportu. W sportowych zmaganiach, które odbywały się na obiektach sportowych przy ul.Łódzkiej, brały praktycznie wszystkie kaliskie szkoły: od podstawowych do ponadgimnazjalnych. Te ostatnie rywalizowały w turnieju piłki nożnej. Rywalizację poprzedziło uroczyste otwarcie, którego dokonał pan Mariusz Witczak, naczelnik wydziału edukacji. Wciągnięto także flagę olimpijską na maszt oraz zapłonął znicz olimpijski. Sama rywalizacja dla szkół ponadgimnazjalnych toczyła się w dwóch grupach. Nasz zespół zmierzył się z Zespołem Szkół Zawodowych, Zespołem Szkół Samochodowych oraz IVLO. Z tym ostatnim zespołem zagraliśmy na początek. Wygraliśmy jedną bramką, w stosunku 3-2. Także jednym trafieniem pokonaliśmy ZSZ. Dwa zwycięstwa dawały pewne wyjście z grupy i być może dlatego lekko rozkojarzeni w spotkaniu z "Samochodówką" przegraliśmy aż 0-2. Mimo tego z pierwszego miejsca w grupie trafiliśmy na do półfinału. Tu rywalem było III LO. Zostało odprawione 2-0, co dało kolejny w tym roku szkolnym finał. W finale rywalizowaliśmy z II LO. W regulaminowym czasie gry był remis 1-1 (gola z rzutu rożnego zdobył Dawid Kupczyk) i sędzia zarządził rzuty karne. Po trafieniach Daniela Dryki i kapitana Alana Mielcarka wygraliśmy mecz w rzutach karnych 2-1, a co za tym idzie cały turniej.

Faza grupowa

ZSE - IV LO 3-2

ZSE - ZSZ 1-0

ZSE - ZSS 0-2

Póffinał

ZSE - III LO 2-0

Finał 

ZSE - II LO 1-1 k. 2-1

Zespół tworzyli:

Adam Stefaniak oraz Alan Mielcarek (kapitan), Krytian Pawelec, Daniel Dryka, Krzysztof Pilarski, Dawid Kupczyk, Kamil Stefaniak i Wiktor Babiarczyk. Opiekunem był Wojciech Kwieciński

I TURNIEJ DEBLOWY W BADMINTONA O PUCHAR DYREKTORA I LO W KALISZU

7 czerwca 2018 r reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w turnieju badmintona o Puchar Dyrektora I LO w Kaliszu im Adama Asnyka. Uczniowie rywalizowali w grze podwójnej. Jako pierwsza do gry przystąpiła para dziewcząt Julia Graczyk i Ola Dopierała. Nasze zawodniczki przegrały pierwsze dwa mecze po zaciętej rywalizacji z  zespołemi   I LO1 1-2 i z  II LO1 0-2. Po pierwszych niepowodzeniach Julia i Ola potrafiły się jednak pozytywnie zmobilizować do dalszej gry i i bardzo pewnie po 2-0 wygrały kolejne dwa spotkania z I LO2 i IILO2. Dziewczęta ostatecznie zajęły 3 miejsce co jak na debiut  naszej pary w zawodach międzyszkolnych jest bardzo dobrym wynikiem. W turnieju chłopców nasz debel Krzysztof Olejnik i Daniel Dryka w meczu z zespołem ILO po emocjonującym spotkaniu i wyrównanej grze przegrał 0-2. Dało to naszym zawodnikom drugie miejsce w turnieju. Opiekunem naszych badmintonistów był pan Krzysztof Perz.

NASZE"PLAŻOWICZKI" ZAGRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM.

Znakomicie spisały się nasze dziewczęta w Finale Rejonu w Siatkówce Plażowej, który odbył się 25 maja 2018 na boiskach kaliskiego Aquaparku. Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska zajęły w tych rozgrywkach II miejsce uzyskując awans do finału województwa, który odbędzie się 12 czerwca 2018 we Wrześni. W zawodach startowało dziewięć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. Zespoły grały systemem każdy z każdym jednego seta do 21 punktów. Zwycięzcy grup grali ze sobą o miejsce pierwsze. Nasze siatkarki pokazały, że trzeba się z nimi liczyć na plaży i gładko wygrały wszystkie swoje mecze grupowe. W pierwszym meczu dały ugrać rywalkom z I LO w Pleszewie raptem osiem punktów. Kolejne rywalki zostały pokonane równie wysoko - ZSUG Pleszew 21:4, ZSP 1 Kępno 21:7 i I LO Ostrzeszów 21:9. W finale zmęczone już zmaganiami turniejowymi i pewne awansu do finału wojewódzkiego, uległy SMS Kalisz 13:21. Dziewczęta pokazały w całych zawodach piękną, przemyślaną i skuteczną grę co zaowocowało zajęciem II miejsca i upragnionym awansem do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim w których w ubiegłym roku zajęły wysokie piąte miejsce. Kaja i Patrycja to uczennice klasy II A. Gratulujemy Pani Agacie Litwickiej wychowanek, a im samym sukcesu i życzymy powodzenia we Wrześni. Opiekunem i pierwszym kibicem naszych fantastycznych "Plażowiczek" był pan Cezary Rudowicz.

TURNIEJ "MUNDIALOWO" DLA EKONOMIKA

Tuż przed Dniem Dziecka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, zorganizowała turniej "Mundialowo". Składał się on z dwóch części. Pierwsza to standardowe rozgrywki piłkarskie, które toczyły się w dwóch grupach. Druga, równie istotna,  to test wiedzy z zakresu  Mistrzostw świata w piłce nożnej. Wygraną w całym turnieju dawała suma punktów z obu części. Z wiedzą teoretyczną zmagali się Alan Mielcarek, Krystian Pawelec i Daniel Dryka. Rozgrywki piłkarskie  toczyliśmy z 4LO oraz 2LO z Kalisza. Z pierwszą ekipą zwyciężyliśmy 3:2. Z faworytami z "Kościuszki" także wygraliśmy,  z tym że 1:0. To pozwoliło na grę w półfinale rozgrywek z ZS Konin. W bardzo wysokiej temperaturze było kilka okazji strzeleckich,  ale tylko raz trafiliśmy do bramki rywali, jednak pozwoliło to na zwycięstwo 1:0. Pozostał jedynie finał. Turaj ponownie zagraliśmy z 4LO,  które pokonało w swoim półfinale 1LO Kalisz. W ostatnim meczu turnieju goli nie było i o wygranej decydowały rzuty karne. Bylo ich bardzo wiele, a ostateczny wynik to 9:8 dla naszej drużyny!! Kilka uderzeń obronił Adam Stefaniak, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju. Wygrana na boisku oraz punkty z testu, dały także wygraną w calym turnieju. Zespół tworzyli Adam Stefaniak oraz Mateusz Dobrzyński, Krzysztof Olejnik, Krzysztof Pilarski, Dawid Kupczyk, Alan Mielcarek, Daniel Dryka, Krystian Pawelec, Kamil Stach. Opiekunem był Wojciech Kwieciński.

W PLAŻÓWCE TEŻ DAJEMY RADĘ.

W rozegranych 24 maja 2018 Mistrzostwach Kalisza w Siatkówce Plażowej bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta. Kaja Skarewicz i Patrycja Czerniejewska zajęły drugie miejsce w Kaliszu uzyskując jednocześnie kwalifikację do zawodów rejonowych. Nasze panie pokonały zespoły ZSP 2, ZSGH i I LO w Kaliszu. Nie sprostały jedynie drużynie SMS, która zajęła pierwsze miejsce w zawodach. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim. Grano jedne go seta do 21 punktów. W imprezie wystartowało 19 ekip. Nasza druga reprezentacja żeńska w składzie Aleksandra Wosiek i Weronika Dybul, które grały ze sobą pierwszy raz odniosły jedno zwyciestwo z ZSTE i zanotowały dwie porażki z zespołami ZSP2 i III LO plasując się ostatecznie na miejscach XIII - XVI. Nasze dwie ekipy męskie natomiast uplasowały się na miejscach czwartym ( Krzysztof i Radek Olejnikowie) oraz na miejscu IX - XII ( Przemek Mielczarek i Damian Grzelak). Dziękujemy naszym drużynom za walkę i ambicje oraz gratulujemy sukcesu, a Kaji i Patrycji życzymy powodzenia w kolejnej fazie rozgrywek.

II TURNIEJ PADEREWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT 

Wspaniale spisały się nasze piłkarki nożne w Turnieju Paderewskiego organizowanym przez IV LO w Kaliszu, który odbył się 26.04.2018 r. Ekonomistki bez straty bramki wygrały cztery kolejne mecze, zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, a pojedynek trwał 10 minut. Oprócz naszych pań i gospodyń turnieju w rozgrywkach wystąpiły jeszcze drużyny Zespołu Szkół Samochodowych, II i II LO. Pierwszym rywalem dziewcząt z ZSE była ekipa ZSS. W meczu dominował jeden zespół i była nim drużyna Ekonomika. Dziewczęta zaaplikowały „Samochodzistkom” cztery gole wygrywając 4:0. Podobnie wyglądało drugi pojedynek w którym gospodynie z IV LO próbowały nawiązać walkę z nakręconymi już po pierwszym zwycięskim meczu naszymi zawodniczkami. Jednak rozpędzone nasze futbolistki nie dały pograć przeciwniczkom i pewnie wygrały 3:0. Kolejny mecz z dziewczętami z III LO w razie zwycięstwa otwierał naszej drużynie awans do finału imprezy. Ekonomistki po raz kolejny dały pokaz pięknej dla oka i skutecznej gry. Nie pozostawiając rywalkom złudzeń kto jest lepszy zdecydowanie wygrały 3:0. W finale spotkaliśmy się z reprezentantkami II LO. Jak przystało na finał turnieju mecz był bardzo pasjonujący i stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Nasze piłkarki rządne odniesienia sukcesu w turnieju, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i po strzale Oliwii Skowrońskiej wygrały mecz finałowy 1:0. Nasze dziewczęta wystąpiły w sumie na murawie 40 minut, strzelając rywalkom 11 bramek czyli co około trzy i pół minuty bramkarki naszych przeciwniczek wyciągały piłkę z siatki. Gratulujemy naszym paniom, które pokazały wspaniały futbol, piękne zagrania okraszone jedenastoma golami. Nieodparta chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu, wiara we własne siły i umiejętności poparte współpracą na boisku przyniosły upragniony i zasłużony sukces. Tak więc FUTBOLISTKI EKONOMIKA NAJLEPSZE. Nasze panie wystąpiły w składzie: Karolina Dobrowolska, Patrycja Czerniejewska, Sylwia Biadała, Klaudia Kuźbik, Oliwia Skowrońska, Karolina Jaszczak, Aleksandra Dopierała, Weronika Przybył i Kaja Skarewicz. Opiekunem był pan Wojciech Kwieciński.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.ZSE

2.II LO

3.III LO

4.ZSS

5.IV LO

25 MIĘDZYSZKOLNA LIGA STRZELECKA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI

W dniu 25.04.2018 r. na Strzelnicy Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych odbył się ostatni etap tegorocznej 25 Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Południowej Wielkopolski. Cała liga składała się z czterech rund i trwała od listopada 2017 do kwietnia tego roku.. Pierwsze trzy etapy odbyły się na strzelnicy ZSP 2 w Kaliszu. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Kinga Grabowska, Daria Gorzelana, Karolina Pertkiewicz, Nikola Kędzia, Radosław Olejnik, Krzysztof Olejnik i Przemysław Buda. W klasyfikacji drużynowej chłopców nasi strzelcy uplasowali się na trzecim miejscu. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców bezkonkurencyjny był Przemek Buda. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Daria Gorzelana, której do zwycięstwa zabrakło raptem czterech punktów. Dziękujemy naszym strzelcom i gratulujemy kolejnego sukcesu w tym roku szkolnym. Opiekunami naszych uczniów w całej edycji ligi byli pani Ania Borkowska i panowie Wojciech Kwieciński i Cezary Rudowicz.

V TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO IM. ASP. JANA KUBIAKA

JAROCIN 20-21.04.2018

Fantastycznie zaprezentowała się nasza drużyna na V Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka w Jarocinie, który odbył się 20 i 21 kwietnia 2018.  Nasz team  w składzie: Kinga Grabowska, Radosław Olejnik i Krzysztof Olejnik okazał się NAJLEPSZY wśród 21 startujących ekip z których każda liczyła trzech zawodników z przynajmniej jedną dziewczyną. Ponadto Kinga okazała się NAJLEPSZA wśród wszystkich startujących w turnieju pań, a Krzysiek wygrał klasyfikację na NAJLEPSZEGO zawodnika na torze sprawnościowym. Tegoroczna edycja turnieju rozgrywana była tak jak poprzednia w dwudniowej formule, a nocne manewry miały charakter survivalowy. Zmagania turniejowe odbywały się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie ( rzut granatem, tor przeszkód, pierwsza pomoc), Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie (strzelanie) oraz na terenach Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie (nocny survival). Nasi uczniowie rozpoczęli turniej od wywiadu, którego udzieliła Kinga jarocińskim reporterom (http://www.jarocinska.pl/video/v-turniej-klas-policyjnych-w-zsp-2-w-jarocinie,4990). Pewnie już dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie zdradzało, że jesteśmy faworytami do zwycięstwa na czym poznały się również jarocińskie media. Rzut granatem to pierwsza nasza konkurencja turniejowa, która polegała na celnym rzucie z odległości 10 metrów do metalowej tarczy o średnicy 1 metra. Kinga , Radek i Krzysiek trafili w sumie sześć razy co na tle innych drużyn było rewelacyjnym wynikiem. Do drugiej konkurencji przystąpili  bardzo zmotywowani. Tor przeszkód Kinga , Radek i Krzysiek pokonali koncertowo co spotkało się z podziwem pozostałych uczestników turnieju, opiekunów i widzów. I jak się później okazało Krzysiek uzyskał najlepszy czas ze wszystkich 63 osób startujących w tej konkurencji. Trzecia konkurencja polegająca na udzieleniu pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym podczas jazdy na rolkach i deskorolce okazała się fenomenalnym pokazem sprawnego działania wzorowo zgranej drużyny połączonym z właściwym wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Takiego działania nie powstydziłby się profesjonalny zespół ratowników medycznych co dostrzeżone również zostało przez sędziów. Tym bardziej, że Krzysiek z Radkiem próbowali nawet udzielając pomocy dziewczynom i korzystając z sytuacji uzyskać numery telefonów do dziewcząt, kt&oacut

administrator
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl