Godło Polski

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

Aktualności rok 2018/2019

uwaga konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w III-ej edycji konkursu „Sztafeta pamięci. Losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”.

Celem konkursu o symbolicznym tytule „Sztafeta pamięci” jest zachęcenie do rodzinnych dyskusji o historii II wojny światowej i o wplecionych w nią losach przodków.  Należy przygotować prac ę pisemną.

Laureaci w ramach tzw. wyjazdu pamięci do Niemiec, Włoch i Austrii zaplanowanego na maj 2019 roku odwiedzą miejsca pamięci ważne dla Polaków, będą także uczestniczyć w międzynarodowych uroczystościach związanych z 75. rocznicą zdobycia Monte Cassino. Konkurs organizuje Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu. Termin nadsyłania prac 28 lutego.

Chętni proszeni są o zgłoszenie się do p. D.Pawlikowskiej

"15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży"

Uprzejmie zapraszamy młodzież do udziału w projekcie organizowanym przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego pod hasłem "15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży". 

Zadaniem konkursowym, a zarazem pierwszym etapem projektu jest  jest wykonanie pracy pisemnej na temat "Korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, na przykładzie twojego powiatu" oraz zaprezentowanie jej przed komisją rekrutacyjną

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o organizacji samorządu terytorialnego oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży działalnością Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Projekt należy opracować w zespołach 2-osobowych, szkoła zgłasza kandydatów do dnia 21 lutego. Wykonanie projektu jest pierwszym krokiem w procesie rekrutacji dwuosobowych zespołów uczniowskich do udziału w sesji plenarnej, która odbędzie się w dniu 10 maja br. w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, przy al. Niepodległości 34. 

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do koordynatora projektu-prof. D.Pawlikowskiej

Festiwal Piosenki Miłosnej

 14 lutego 2019r. z okazji walentynek, specjalnie dla Was z tejże okazji przygotowaliśmy propozycję na spędzenie tego wyjątkowego dnia w atmosferze muzyki miłosnej lub o miłości w wersji obcojęzycznej!

Oprócz popisów wokalnych w ramach Pierwszego Festiwalu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych organizowanego przez naszą szkołę, któremu nadaliśmy wymowną nazwę „LOVE MESSAGE” usłyszeliśmy dwa utwory skrzypcowe w wykonaniu Klary, Lenki i p. Pawła Kulczyckiego, na co dzień skrzypka Filharmonii Kaliskiej, który zaszczycił nas swoją obecnością, a towarzyszyły im  2 pary aktorów: Karolina, Szymon, Weronika i Natalia ... i oczywiście …. męski balet (tu: Miłosz, Tomasz, Dawid z 2e oraz  Łukasz i Kacper z 1b) w jakże wdzięcznej choreografii!!!

Pozakonkursowo wystąpiła klasa 2 c z P. Magdą Sztanderą w utworze Justina Biebera „Let me love you”!

Drugi pozakonkursowy występ łączący pokolenia i będący zwieńczeniem czteroletniej relacji  klasy 4c i p. Agaty Pierzchalskiej,  dedykowany był wszystkim damom z klasy 4c!!!  Anna Król i p. Agata Pierzchalska wykonały dwujęzyczny finalny utwór NENY i KIM WILD pt. Irgendwie, Irgendwo, irgendwann!

Sędziami podczas konkursu były: nasz przemiły gość,  człowiek orkiestra, p. Katarzyna Matusiak, która, jak rzadko, kto  łączy pasję z zawodem wokalistki, animatora kultury oraz instruktora tańca. Kolejny sędzia to dobrze znana nam  p. Joanna Witasiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych, miłośniczka muzyki Elvisa Presleya, p. Wioletta Dydo nauczycielka języków obcych oraz miłośniczka szeroko pojętej sztuki oraz p. Agata Pierzchalska – zakochana w skrzypcach, filmie i rodzinie, również  nauczycielka języków obcych.

Prawdziwym rarytasem okazał się Tercet Doskonały,…. a w nim trzech  pod każdym względem doskonałych panów z 3a: Hubert Żurawski, Paweł Raszewski oraz Wacław Smoczyński……  w wykonaniu utworu Elvisa Presleya „Can't help falling in love”.

Akademię fantastycznie poprowadzili Klaudia CHwiłkowska i Tomasz Kozica z klasy 1b.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo: Wiktoria Błaszczyk i Marta Borowicz.

II miejsce: Julia Jerz i Kacpr Grabarek.

III miejsce ex aequo: Michalina Sztark i Ewa Siewieja.

Dziękujemy p. Wiolecie Dydo i p. Agacie Pierzchalskiej za zorganizowanie Festiwalu oraz dziękujemy SU (w osobie p. Magdaleny Sztandery) za wsparcie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez p. Bartłomieja Pierzchalskiego:

Przyłapani na czytaniu

Tematem ocenianych fotografii powinno być czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu.

„Przyłapani na czytaniu" to szkolna wersja  programu „Get Caught Reading" – kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.

Oto nadesłane prace konkursowe. Najlepsze zdjęcie zostanie wybrane głosami publiczności - głosujcie na szkolnym fanpage'u fejsbukowym :)

Zapraszamy do zabawy!

Przypominamy o konkursach ogłoszonych przez bibliotekę szkolną:

- Przyłapani na czytaniu – przyłap kogoś w sytuacji czytania, zrób zdjęcie. Termin składania prac do 14 lutego br.!

- Konkurs na nazwę i logo Szkolnego Koła Wolontariatu – zaprojektuj znak graficzny koła. Termin składania prac do 8 marca br.!

- Konkurs na MEMy z zasobów Archiwum Państwowego w Kaliszu – wejdź na fejsbukowy profil Archiwum, wybierz zdjęcia i stwórz z nich memy. Na stronie dostępny regulamin. Termin składania prac do 1 marca br.!

Info – biblioteka szkolna.

Bądź kreatywny. Czas ucieka!

Podróż do Grecji

Dnia 12 lutego 2019 roku odbyły sie bardzo ciekawe zajęcia czytelnicze dla sześciolatków z przedszkola "Pluszaki". Spotkanie pod hasłem "Poczytaj mi!" przygotowały Amelia Bocianiak, Klaudia Chwiłkowska i Klaudia Czerwińska z kl. I b.

Tematem spotkania było jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej - Grecja. Dzieci wysłuchały dwóch mitycznych opowieści, odnalazły na mapie Grecję, wyznaczyły trasę podróży z Polski na greckie wyspy, poznały kilka najważniejszych zabytków i nauczyły się greckiego tańca – zorby. Dzieci na zakończenie zajęć projektowały wazy.

Prowadzące ubrane były w stroje starożytnych Greczynek. Na zakończenie zajęć dzieci zostały obdarowane balonami z logo Unii Europejskiej i słodkimi upominkami. Nie zabrakło tez pamiątkowego zdjęcia, ale to nasza świecka tradycja :)

koordynator - Izabella Galuba-Bryja.

Wolontariusze w Poznaniu

Dnia 6 lutego 2019 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się spotkanie wielkopolskich wolontariuszy z Panią Marzeną Wodzińską – Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Gości powitała Jolanta Kucharzak- p.o. dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Pani Marszałek Marzena Wodzińska podkreśliła rolę wolontariuszy w rozwoju regionu i wyróżniającym się grupom wręczyła podziękowania i upominki.

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu ZSE zostali wyróżnieni i uhonorowani za wieloletnią bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zdobycia informacji nt. wolontariatu za granicą i możliwości aktywności wielkopolskich wolontariuszy w Europie i na świecie.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W poniedziałek 4 lutego 2019 r. odbyło sie losowanie rozgrywek mistrzostw szkoły w siatkówce dziewcząt i chłopców. W bieżącej edycji weźmie udział 16 drużyn żeńskich i 9 męskich. Dziewczęta z uwagi na dużą liczbę zgłoszonych zespołów będą rywalizować systemem pucharowym w I i II rundzie, a nastepnie cztery najlepsze drużyny rozegrają dwa półfinały z których zwycięzcy zagrają w finale, a pokonanmi w meczu o III miejsce. Chłopcy natomiast zostali podzieleni na trzy grupy w których rozegrają mecze każdy z każdym. Zwycięzcy grup zagrają w ścisłym finale o miejsce I, II i III. System rozgrywek i wyniki na bieżąco można śledzić w zakładce koła zainteresowań - sport oraz na tablicy wyników sporowych na niskim parterze. Życzymy powodzenia wszystkim startującym drużynom. Niech wygrają najlepsi w sportowej czystej walce.

przestrzeń dla profesjonalistów

Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu wzbogacił się o 3 nowe pracownie w ramach projektu „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Nowoczesne pracownie kluczem do sukcesu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.

Pracownia sprzedaży będzie służyła kształtowaniu umiejętności niezbędnych w zawodzie technik handlowiec.

Pracownia multimedialna z wyposażeniem oraz oprogramowaniem do tworzenia i obróbki grafiki wektorowej i rastrowej jest przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy.

Pracownia ekonomiczna została wyposażona w nowe komputery, drukarki i projektor, które mają służyć uczniom zdobywającym wiedzę w zawodzie technik ekonomista.

"Ja w internecie"

 bezpłatne szkolenia tylko dla dorosłych "Ja w internecie".

Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl