Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

WIRTUALNA WYCIECZKA DO WARSZAWY - WARSZTATY EDUKACYJNE

Dnia 14 maja uczniowie klasy 1d  wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych on-line pt. „Jak się pięknie różnić?”. Zajęcia przeprowadził edukator warszawskiego muzeum POLIN. Warsztaty prowadzone były w sposób interaktywny, ciekawy i z użyciem materiałów dostępnych w każdym domu.

Uczniowie w aktywny sposób pracowali nad tematem różnorodności, tożsamości i nierówności społecznych, wykonując ćwiczenia i oglądając krótkie filmy, zaangażowali się w dyskusję nad tym, co każdy z nas może zrobić, żeby wspierać równość w naszej dzisiejszej sytuacji.

Każdy człowiek jest niepowtarzalny i nudno by było na świecie, gdyby wszyscy byli jednakowi. Różnimy się m.in. temperamentem, postawami, poglądami, stylem i warunkami życia, a także różnie reagujemy na wyzwania nowej społecznej rzeczywistości: odosobnienie kwarantanny, niemalże 24-godzinnego przebywania z domownikami, fizycznej nieobecności grupy szkolnej.

Jednak ten z pozoru łatwy temat „Jak pięknie się różnić?” powoduje wiele przemyśleń, a zagadnienia, które były poruszane można wykorzystać na lekcjach podstaw przedsiębiorczości (m. in. lekcje o konfliktach, współpracy w grupie, zasadach etycznych w pracy, komunikacji interpersonalnej), godzinach wychowawczych, wiedzy o społeczeństwie oraz w życiu codziennym.

                                                                                                                      /Aneta Zielonka/

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl