Godło Polski
BIP

pracownie ekonomiczne

chór Ekonomicanto

pracownie ekonomiczne

ZOSTAŃ STUDENTEM PRZED MATURĄ

Grupa uczniów klasy II e – technik organizacji reklamy włączyła się do akcji „Zostań w domu” i w ramach innowacyjnych działań wykonała projekt reklamy społecznej pod hasłem: Walka z koronawirusem – Zostań w domu. Celem akcji jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to akcja stworzona przez uczniów dla uczniów i ma na celu wywołanie postaw społecznie pożądanych. Realizując to przedsięwzięcie uczniowie kierowali się cechami reklamy społecznej, które poznali  na zajęciach z przedmiot marketing:

- postawy – zrezygnowanie z pewnych działań na rzecz innych do tej pory nie stosowanych, np. rezygnacja z wychodzenia z domu,

- charakter przekazu – przekaz nieprzyjemny, mówiący o rzeczach przykrych, np. ryzyko śmierci lub kalectwa,

- rodzaj przekazywanych korzyści – perspektywa korzyści daleka i trudna do wyobrażenia, np. zostaniesz w domu, to nie ryzykujesz zakażenia,

- intencje przypisywane nadawcy – chęć pomocy innym – w konsekwencji zaufanie i szacunek oraz wysoka wiarygodność nadawcy.

Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia uczniów była Paulina Młynarczyk, która  z zaangażowaniem współpracowała z panią Arletą Praiss. Uczniowie klasy IIe/TOR wykazali się kreatywnością, dobrą organizacją pracy, umiejętnością obsługi narzędzi marketingowych, a także odpowiedzialnością i troską o wspólne dobro.

Załączone prace wykonały uczennice: Anna Lewandowska, Weronika Ludwiczak, Paulina Młynarczyk, Sylwia Piesyk i Martyna Wojciechowska.

W ramach realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie kształtowali również kompetencje kluczowe, takie jak: kompetencje informatyczne, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość.

/Arleta Praiss/

Iza
< Cofnij
Wszelkie prawa zastrzeżone przez
Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
Projekt i realizacja:
Media Essence / mediaessence.pl